FAQ

Co to jest CrossFit?

Przede wszystkim  CrossFit to nie tzw. trening funkcjonalny. Trening funkcjonalny sportowców to usprawnianie układu ruchu pod kątem specyfiki konkretnego sportu. Duże lepiej byłoby nazywać CrossFit „treningiem naturalnym”. CrossFit to podstawowe, naturalne ruchy, które wykonujesz codziennie, czyli przysiady, podnoszenie, podskoki, podciągnięcia, bieganie, rzucanie oraz ich wariacje.
Chcąc osiągnąć jak najlepszy wynik ścigacie się z czasem, samym sobą lub ludźmi z grupy.

„Expect the unexpected”, czyli szykuj się na nieznane. O tym, jak będzie wyglądał trening dowiadujesz się, gdy on się własnie zaczyna. Dokładnie tak jak w codziennym życiu. Wszystkie ruchy występujące w systemie treningowym CrossFit zostały usystematyzowane i wyznaczono do Nich standardy, dzięki czemu stał się mierzalny tj. Możemy porównywać swoje wyniki, rywalizować między sobą co rownież przekłada się na szybszy efekt treningowy.

Dlaczego treningi CrossFit rozpisywane są w języku angielskim?

System CrossFit jest międzynarodowy, nie ważne z jakiego kraju pochodzisz standardy i nazewnictwo jest uniwersalne. Jadąc na wakacje do innego kraju rownież nie będziesz mieć problemu ze zrozumieniem treningu.

Czy dam sobie radę?

CrossFit jest dla wszystkich! Nieważne, czy ostatni raz ćwiczyłeś na WFie w podstawówce, czy jedyna Twoja aktywność to spacery z psem, czy uprawiasz aktywnie inny sport.
Wszystkie treningi są skalowane, czyli dopasowane do poziomu grupy i do indywidualnych możliwości każdego uczestnika zajęć.

Na które zajęcia mam się zapisać?

Jeśli to Twoja pierwsza przygoda z CrossFitem- zacznij od zajęć INTRO. To pierwsze, bezpłatne, zajęcia, na których pokażemy Ci piękno CrossFitu.
Na treningach Beginners nauczysz się podstawowych pojęć oraz prawidłowej techniki wykonywania wszystkich ćwiczeń, które składają się na plan treningowy.
Na treningi WOD zapraszamy wszystkich, którzy pierwsze kroki mają już za sobą.